Budapestről
Budapest Magyarország számára nagyon fontos. A teljes lakosság közel negyede itt él és dolgozik.
Bölcsője volt a nagy forradalmaknak (1848, 1918 és 1956). Virágzó várost alapítottak itt a rómaiak, 150 évig voltak vendégeink a törökök és még sokan mások. Ez nem véletlen, mert ahol a víz ott az élet. Vízből és forrásokból pedig nincs hiány Budapesten.
A budapestiek megőrizték és gondozzák az itt megfordult népek kultúráját. Látogathatóak a római kori város romjai, működik a török fürdő és a szocializmus egybegyűjtött szobrai is megtekinthetőek.
Ebben az ezerarcú városban minden együtt van és egy helyen. Van itt magyar, cseh, német és még hannoveri villamos is - a veterántól egészen a legutolsó típusig. Még szolgálnak a metró robusztus orosz szerelvényei, de már startra készen várakoznak a depóban a vezető nélküli ultramodern szerelvények is.
A város szívében a Margitsziget maga a csoda. Mint az emberi szervezet. Ez a város egyik tüdeje. Igaz, találkozunk omladozó vakolatú házakkal is. De a budapestiek optimisták - legalább van még min dolgozni.
Van számtalan étterem, kiskocsma és modern gyorsétterem is. Ám ez utóbbiak is tiszteletben tartják a méltán világhírű gasztronómiát - hamar megtanulták, hogy hamburgerjeiket bizony magyarosítani kell.
Itt van Közép-Európa leghosszabb villamosa, legnagyobb használt-cikk piaca, legtöbb fürdője, a kontinens legöregebb földalattija, legtöbb zöldség-gyümölcs piaca.
Van még itt csoda bőven, amit még maguk a budapestiek sem láttak élőben - ilyen például a 100 tagú cigányzenekar. Ők szinte sosincsenek itthon. Művészetükre mindenütt kíváncsiak a világban.
Kevés helybéli tudná megmondani, hány gyógyforrás ontja vizét évszázadok óta a város területén... És ez is egy egyedülálló csoda.
Jöjjön el Budapestre és talán Önnek sikerül megszámolnia a gyógyforrásokat, talán sikerül jegyet vásárolnia arra a koncertre, amire maguk a budapestiek is sokat várnak!